درمان جوش صورت

یکی از نکات مهم در درمان جوش این است که بیمار از معالجه انتظارات معقول داشته باشد وبداند که درمان آکنه( جای جوش) یکی از سخت ترین درمان هاست. وبه سختی به درمان پاسخ می دهد.
معمولا برای بیشتر افراد بیشتر از یک جلسه درمان نیاز است ودوره درمان آن نیز طولانی میباشد ولذا برای دریافت نتیجه بهتر باید صبور باشید. برای بهبودی ۳۰ تا ۸۰درصدی حداقل به یک دوره درمان ۶ ماهه نیاز میباشد.
درمان جای جوش زمانی آغاز میگردد که جوش فعال کاملا بهبود یافته ودوره درمان دارویی بیمار جهت درمان آکنه به اتمام رسیده باشد و ترجیحا دو ماه هم گذشته باشد.

درمان پیشنهادی پس از معاینه توسط دزشک وتعیین نوع اسکار مشخص میشود. یکی از بهترین درمانها جهت اسکارهای عمیق ، ساب سیژن میباشد. ساب سیژن یک روش درمانی میباشد که توسط پزشک متخصص انجام میگیرد و‌چسبندگی زیر اسکار را ازبین میبرد.این روش تحت بیحسی موضعی انجام میگردد وبیمار حدود یک هفته پس از انجام آن کبودی وتورم دارد.ومعمولا یک تا دوجلسه انجام میگیرد.
یکی دیگر از روشها عمل پانچ میباشد . پیلینگ شیمیایی و روشهای مکانیکی مثل لیزر، میکرو‌نیدلینگ نیز روشهای درمان و بازسازی لایه های سطحی پوست میباشد که با استفاده از این روشها پوست شفاف تر. صاف تر وعمق فرو رفتگی ها کمترمیگردد.
در اکثر موارد لازم است این روشها به صورت ترکیبی ودر کنار هم‌استفاده میشوند وطی چندین جلسه انجام‌میگیرد که معمولا فواصل درمانی یک ماهه میباشد.

در نهایت بعد از تکمیل شدن این جلسات توسط فیلر ویا تزریق چربی همسطح سازی نهایی انجام می گیرد.